EVERYMAN – najpopularniejszy system snu polifazowego

W przeciągu lat sen polifazowy został podzielony na wiele systemów , dostosowanych pod konkretne zawody, tudzież typy osobowości. Wyróżniamy trzy główne systemy snu polifazowego: SIESTA, EVERYMAN i UBERMAN. W tym artykule dowiesz się czym jest sen polifazowy EVERYMAN!

Zanim przeczytasz: Jeśli nie wiesz, czym jest sen polifazowy, zapraszam Cię do zapoznania się z artykułem „co to jest sen polifazowy„. Wyjaśni Ci on pojęcia, które są Tu używane!

Największym zainteresowaniem wśród tych systemów cieszy się EVERYMAN. Pomimo, że jest dość wymagający, posiada kilka odmian, które w zależności od naszych wymagań, zapewniają konkretne rezultaty.

Wyróżniamy trzy główne systemy EVERYMAN:

EVERYMAN II

EVERYMAN III

EVERYMAN IV

Oznaczamy je tak, ponieważ słowo EVERYMAN ma po prostu oznaczać system dla każdego (EVERY – każdy, MAN – człowiek). Cechą wspólną każdego z tych systemów jest sen zasadniczy, z którego nie rezygnujemy, natomiast znacząco zmniejszamy czas jego trwania na rzecz drzemek. Stosując systemy EVERYMAN możemy oszczędzić nawet 5,2 godziny na dobę, przy EVERYMAN IV. Szczegółowe omówienie każdego z systemów wraz z przykładami zastosowania znajdziesz w książce Maxa Jacoba Davisa. Możesz się z nią zapoznać na stronie głównej.

Jak sen polifazowy EVERYMAN wypada na tle innych systemów?

Sen polifazowy everyman

Pomimo, że jest on opisany jako „system dla każdego”, wcale nie jest łatwy. Posiada swoje plusy i minusy:

Plusy:

  • Posiada sen zasadniczy – łatwiej się na niego przestawić
  • Drzemki są bardziej elastyczne niż przy systemie UBERMAN (łatwiej je zaplanować)
  • Stosunek ilości zaoszczędzonego czasu do włożonego wysiłku jest bardzo duży

Minusy:

  • Bardziej wymagający od SIESTY
  • Wymaga znalezienia czasu na co najmniej dwie drzemki w ciągu dnia

Czego należy unikać używając systemów EVERYMAN?

Problem z osobami które dopiero zaczynają swoją przygodę ze snem polifazowym polega na tym, że próbują „porywać się z motyką na słońce”. Co to oznacza w praktyce? Zachęceni liczbami, od razu biorą się na za najbardziej zaawansowany i wymagający system EVERYMAN IV. To duży błąd! Zniechęceni przeszkodami, rezygnują i tracą szanse na skuteczną naukę. Jeśli chcemy dobrze się wyspać, przygodę z systemem EVERYMAN należy zacząć od najlżejszego, i przechodzić na wyższe poziomy dopiero, kiedy uda nam się skutecznie zaadaptować!

Interesujesz się snem polifazowym? Na naszej stronie możesz kupić e-booka, dzięki któremu nauczysz się, jak spać nawet 2 godziny na dobę – i dowiesz się, jak zrobić to bezpiecznie! Przeczytaj o książce tutaj.

Czy systemy EVERYMAN są bezpieczne dla zdrowia?

Jeśli interesujesz się zdrowiem przy śnie polifazowym, zapraszam Cię do artykułu sen polifazowy a zdrowie!

Jeśli chodzi o systemy EVERYMAN, z pewnością obciążają organizm w mniejszym stopniu niż robi to UBERMAN. Sen polifazowy EVERYMAN to stosunkowo łagodne rozwiązanie!

Mimo, że przy nieodpowiedzialnym podejściu wszystko może zaszkodzić, to można z czystym sercem powiedzieć, że systemy EVERYMAN są bezpieczne dla zdrowia. Wszelkie uszczerbki spowodowane nieodpowiedzialnością są w pełni odwracalne w czasie nie dłuższym niż 2 tygodnie!

Jeśli zastanawiasz się, czy zacząć swoją przygodę ze snem polifazowym do systemu EVERYMAN, sugeruję najpierw popróbować ze SIESTĄ. Wprowadzenie systemu EVERYMAN jest wymagające, więc jeśli nie gonią Cię terminy, to mimo wszystko zacznij od SIESTY!

 

 

10 myśli na temat “EVERYMAN – najpopularniejszy system snu polifazowego”

  1. Jak mam zasnac na zawolanie? Drzemka to drzemka, klade sie spac jak jestem zmeczony. A jak mi sie nie chce spac w ciagu dnia i nie moge to co wtedy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *