Sen polifazowy a szkoła

Sen polifazowy a szkoła – z pewnością jako uczeń masz wątpliwości co do wyboru pomiędzy zwykłym 8-godzinnym snem a snem polifazowym. Ten artykuł powinien je rozwiać, albo przynajmniej naprowadzić Cię na właściwą drogę!

Sen polifazowy a szkoła

Istnieje duża szansa, że interesujesz się snem polifazowym jako uczeń lub student. Faktycznie, ta metoda może przynieść ciekawe rezultaty, ponieważ zyskujemy więcej czasu na naukę. Niestety, stosowanie snu polifazowego w szkole czy na studiach ma też swoje minusy.

Zanim przeczytasz: Jeśli nie wiesz, czym jest sen polifazowy, zapraszam Cię do zapoznania się z tym artykułem. Wyjaśni Ci on pojęcia, które są Tu używane!

  • Zajęcia – w czasie dnia szkoły ciężko uciąć sobie drzemkę. Mało który plan lekcji czy wykładów jest na tyle elastyczny żeby znaleźć czas na dotarcie do miejsca gdzie można spokojnie usnąć na 20 minut. Oczywiście, można kombinować, ale czystość szkolnych toalet pozostawia zwykle wiele do życzenia!
  • Podróże między szkołą a domem/internatem. Drzemki w komunikacji miejskiej są ciężkie do zrealizowania, nie mówiąc już o sytuacji kiedy dojeżdżasz samochodem.
  • Obowiązki domowe – jeśli jesteś uczniem lub studentem, prawdopodobnie sam przygotowujesz sobie posiłki, sprzątasz. W połączeniu z czasem który musisz przeznaczyć na naukę, potrzebujesz bardzo dobrej organizacji żeby się w tym wszystkim nie zgubić!

Interesujesz się snem polifazowym? Na naszej stronie możesz kupić e-booka, dzięki któremu nauczysz się, jak spać nawet 2 godziny na dobę – i dowiesz się, jak zrobić to bezpiecznie! Przeczytaj o książce tutaj.

Są jednak momenty kiedy szkoła lub studia i sen polifazowy działają ze sobą perfekcyjnie!

Sesja to świetny moment na wprowadzenie do życia snu polifazowego. Nauka nauka nauka – jeśli potrafisz się na niej skupić, wykorzystanie faz snu może dać Ci dodatkowe 4-5 godzin na dobę! To naprawdę dużo. Pamiętaj jednak, że przed samym egzaminem powinieneś być wypoczęty, więc staraj się nie przesadzać – wprowadzanie UBERMANA zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem!

W podobnej sytuacji mogą być maturzyści. 2 tygodnie wolnego przed egzaminami to czas kiedy wszyscy odświeżają sobie informacje gromadzone przez lata. To idealny moment aby wypróbować mniej wyczerpujące systemy takie jak EVERYMAN.

Należy też wziąć pod uwagę że sen polifazowy zwiększa naszą kreatywność i poprawia działanie umysłu, w tym skupienie na danym działaniu.

Przykładowe zastosowanie snu polifazowego podczas dnia szkoły

System: EVERYMAN (II), czyli 4,5 godziny snu zasadniczego oraz 2 dwudziestominutowe drzemki w ciągu dnia.

Najważniejszym etapem jest brak snu do godziny, od której zostanie Ci nie więcej niż 4 h do pobudki. Możesz się w tym czasie uczyć, grać na komputerze, czytać książkę. Załóżmy, że musisz obudzić się o godzinie 8.00.

3.45 – sen zasadniczy – 4 godziny. 15 minut to bufor, czyli czas jakiego potrzebujesz na wyciszenie się i zaśnięcie.

8.00 – budzik – czas do szkoły! 

15.00 – powrót ze szkoły 

15.10 – 15.30 – pierwsza drzemka

22.30 – 22.50 – trzecia drzemka

W ten sposób oszczędzisz mnóstwo czasu na inne czynności. Oczywiście,utrzymanie takiego trybu życia w praktyce wymaga żelaznej samodyscypliny. Weź też pod uwagę, że przez pierwszych kilka dni możesz w szkole odczuwać napady senności. W żadnym wypadku nie wolno Ci wtedy przysypiać! Jedzenie, które spożywasz, także ma duży wpływ na to, jak się wyśpisz!

Sen polifazowy najlepiej spisze się na kierunkach, na których masz dużą swobodę uczęszczania na wykłady. Jeśli uda Ci się dostosować do planu zajęć to warto spróbować.

Gdzie można uciąć sobie drzemkę na uczelni? Posiadając dobre zatyczki do uszu i coś w rodzaju opaski na oczy, da się znaleźć czas na sen nawet podczas wykładu, na ławce! Inna opcja to samochód zaparkowany przed uczelnią. Czemu nie?

W najlepszej sytuacji będziesz jako nauczyciel lub wykładowca, ale to zupełnie inna bajka. Sen polifazowy a szkoła to dylemat, który możesz rozwiązać tylko w jeden sposób – spróbuj!

Powodzenia!

 

sen polifazowy a szkoła

 

9 myśli na temat “Sen polifazowy a szkoła”

  1. Witam, bardzo interesuje mnie sprawa snu polifazowego, niestety uczę się, a w szkole nie mam przecież możliwości drzemki, czy taki tryb snu da dobry efekt w innych odstępach, bo chyba najważniejsze jest żeby sen był regularny. tzn jeśli takie drzemki bd miał co 4h a jedną po 10h??

    1. Wszystko da się dostosować pod siebie, ale sugeruję zacząć od prostych systemów typu SIESTA, a potem zdecydujesz co dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *